444 31 34

Bilim Merkezlerini Yaygınlaştırıyoruz

27.7.2017 13:31:40

HABER ACENTESİ
 

Bilim Merkezlerini Yaygınlaştırıyoruz

Konya, Kocaeli, Bursa ve Elazığ’da Bilim Merkezleri açtık. 2016 yılında ise Kayseri’de Bilim Merkezi açacağız. Topluma, özellikle de gençlerimize bilimi sevdirmek için çok önemsediğimiz bilim merkezlerini, 2023 yılına kadar ülke geneline yaygınlaştıracağız.

Sergiler Yerli Üretiliyor

Bilim Merkezleri’nde sergilenen bilimsel materyallerin yerli imkânlarla üretilmesi için de çalışma başlattık. TÜBİTAK’ta konuyla ilgili çıkılan çağrı sonucu 32 projeninin desteklenmesine karar verilmiştir. İlk yerli üretim sergi teması Kayseri Bilim Merkezi için üretilmektedir.
MEB ile İşbirliği
Sadece teknolojiyi kullanan değil, aynı zamanda teknolojiyi üreten nesiller yetiştirmek için öğrencilere yönelik zengin içerikli deney setleri oluşturduk. 83 Bilim Sanat Merkezi’ne 4 bin set göndereceğiz. Ayrıca yeni aldığımız kararla, ortaokul ve liselerde faaliyet gösteren Bilim ve Teknoloji kulüplerini destekleyeceğiz. MEB ile TÜBİTAK’ın ortaklaşa yapacağı çalışma ile Bilim ve Teknik, Bilim Çocuk ile Meraklı Minik dergilerini ülkemizin tüm okullarına göndermek üzere Milli Eğitim Bakanlığıyla ortak çalışma yapıyoruz.


 

Reklamlar;

İstanbul da Kiralık Daire İlanları İçin Tıklayınız……!