444 31 34

İSTANBUL ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ VE DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMALARI GERÇEKLEŞTİ

29.7.2017 12:10:58

HABER ACENTESİ


İSTANBUL ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ VE DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMALARI GERÇEKLEŞTİ

2000 yılından beri İstanbul İli genelinde devlet ve özel okullarda “Okullarda Çevre Eğitim ve Uygulama Projesi” yürütülmektedir. Bu proje kapsamında, İstanbul’u, Türkiye’yi ve dünyayı daha yaşanabilir kılmak amacıyla, sorumluluk almak isteyen, çevre bilincine ve duyarlılığına sahip öğrencileri bir araya getirmek ve çevre konularında farkındalık yaratmak için “İstanbul Çevre ve Şehircilik Yarışması” organize edilmiştir. Sanat ve çevre değerlerini kullanarak fikirler üreten öğrencilerimiz, geleceğin çevrecileri olarak şimdiden sahnede yerlerini almışlardır.
Yarışmamıza tüm kategorilerden yoğun başvuru gelmiş olup, yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda toplam 57 öğrencimiz ödül almıştır. Yarışmamızda birinciler laptop, ikinciler bisiklet, üçüncüler fotoğraf makinası, mansiyon eser seçilenler kitap seti ve jüri tarafından teşekkür belgesi almaya hak kazananlar ekolojik boya seti ödüllerini almışlardır. Çocuklar için ayrıca madalya ve teşekkür belgesi, katılım gösteren okullarımıza ve danışman öğretmenlerimize de teşekkür belgesi hazırlanmıştır.

 

Ödül törenimiz ve Dünya Çevre Günü kutlamaları 5 Haziran 2017 Pazartesi Günü Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde Saat 10:30-13:00 arasında yapılmış, yaklaşık katılımcı sayımız 750 kişi olmuştur. Törenimizde Kadıköy Faik Reşit Unat Ortaokulu Çevreye Sevgi Korosu ile Gülsen Mustafa Muzuri İlkokulu Folklor Grubu sahne almışlardır. Çocukların keyifle izledikleri mini tiyatro Koş Koş ve Dumtak karakterleriyle programda yer almışlardır.

 

Yarışmamızda dereceye giren öğrencilerin isimleri, okulları ve danışman öğretmenleri listesi aşağıda yer almaktadır:


 

İSTANBUL ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YARIŞMASI - 2017 BİRİNDİ OLAN ÖĞRENCİLER
 


ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI
 

 

OKULUN ADI

 

DANIŞMAN ÖĞRETMENİ


Olcay GÜLDEN
 


Prof. Ali Kemal Yiğitoğlu Ortaokulu


Sevgi DOMAÇ GÜMÜŞDERE

 

Tina EKMEKÇİ
 

 

Özel Dadyan Ermeni Ortaokulu

 

Makruhi KEÇİYOLU

 


İpek ÖZKAN


Şişli Anadolu Lisesi

 

Filiz ASLAN

 


Kerem URAS

 

Cenap Şehabettin İlkokulu

 

Hande SAĞLAM ORHAN


Zehra Evin KORKMAZ
 

 

Altınyıldız İlkokulu


Handan ÖZTÜRK

 

 

 

Reklamlar;

İstanbul Arnavutköy de Kiralık Daire İlanları İçin Tıklayınız……!